Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Україна
Новосілко-Опарська сільська рада
миколаївського району Львівської області
 14  сесія 6 демократичного скликання
Рішення

15 лютого 2012 року   с. Новосілки-Опарські  № 125

Про затвердження Положення про  оренду майна спільної власності 

територіальної громади Новосілко-Опарської сільської ради

З метою вдосконалення порядку надання в оренду майна, яке належить до спільної власності територіальної громади Новосілко-Опарської сільської ради Миколаївського району, відповідно до Закону України «Про оренду державного і комунального майна»,  ст. 60 Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями сільської ради , сільська рада

ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про оренду майна спільної власності територіальної громади Новосілко-Опарської сільської ради Миколаївського району (додатки додаються).
2. Привести  всі договори оренди майна спільної власності територіальної громади Новосілко-Опарської сільської ради Миколаївського району у відповідність до цього Положення.
3. Повноваження щодо відстеження результативності регуляторного впливу рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань депутатської етики, регламенту і законності, місцевого бюджету.
4. Регуляторний акт оприлюднити в місцевих засобах масової інформації та в мережі Інтернет протягом 10 днів з дня його прийняття й підписання.
5. Контроль за виконанням даного  рішення покласти на сільського голову. 

Сільський голова:                                                                                    Е. Яруш

 

Додаток

До рішення 14 сесії 6 демократичного скликання Новосілко-Опарської сільської ради № 125  від  15.02.2012 року

ПОЛОЖЕННЯ
про оренду майна спільної власності територіальної  громади Новосілко-Опарської сільської ради Миколаївського району
І. Загальні положення
1. Положення про оренду майна спільної власності територіальної громади Новосілко-Опарської сільської ради Миколаївського району (надалі – Положення), визначає організаційно-правовий механізм надання в оренду майна, яке належить до спільної власності територіальної громади Новосілко-Опарської сільської ради Миколаївського району та методику розрахунку і порядок використання орендної плати.
Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном.
2. Об’єктами оренди є:
- нерухоме майно (будівлі, споруди,  приміщення),
- інше окреме індивідуально визначене  (рухоме) майно
Не є об’єктом оренди використання актових залів  пов’язаних з професійною діяльністю державних установ, громадських організацій та благодійних фондів.
3. Орендодавцем цілісних майнових комплексів комунальних підприємств та їх структурних підрозділів (філії, цеху, дільниці) є орган уповноважений Новосілко-Опарською сільською радою на здійснення функцій орендодавця.
Орендодавцями нерухомого майна та індивідуально визначеного майна є державні (комунальні) підприємства, установи та організації - щодо нерухомого  майна, загальна площа якого не перевищує 200 квадратних метрів на одне підприємство, установу, організацію, та іншого окремого індивідуально визначеного майна.
Державним (комунальним) підприємствам, установам  та організаціям рішенням сесії може бути надано згоду виступати орендодавцем площ, які перевищують 200 квадратних метрів на одне підприємство, установу, організацію.
4. Орендарями майна, яке належить до спільної власності територіальної громади Новосілко-Опарської сільської ради Миколаївського району можуть бути юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.
5. Орган   місцевого  самоврядування,  щодо  комунального майна спільної власності територіальної громади Новосілко-Опарської сільської ради Миколаївського району формує щороку на підставі інформації   балансоутримувачів,   переліки   цілісних   майнових   комплексів підприємств  та їх структурних підрозділів і нерухомого майна,  що може бути передано в оренду.
Зазначені переліки оприлюднюються в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Новосілко-Опарської сільської ради сільської ради Львівської області.
Орендодавець  після оприлюднення переліку  розміщує в  друкованих засобах  масової інформації та на веб-сайті  орендодавця або на сайті Новосілко-Опарської сільської ради сільської ради  оголошення про намір передати майно в оренду .
Оголошення про намір передати  майно  в  оренду  не  розміщується якщо   договір   оренди укладається з заявником без проведення конкурсу  (п.1 розділу ІІІ) та в інших випадках визначених законодавством.
Орендодавець  відмовляє в укладенні договору  оренди  в  разі, якщо: 
            прийнято рішення  про  приватизацію; 
            об'єкт включено  до  переліку  підприємств,   що   потребують залучення   іноземних   інвестицій;
орендодавець  прийняв  рішення  про  укладення  договору оренди нерухомого майна з  бюджетною установою; державним  підприємством, організацією; підприємством, яке має важливе соціальне значення; комунальним підприємством Миколаївської районної ради;
з інші підстав, передбачених законом.

Протягом 10   робочих   днів   після   розміщення  оголошення орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна.

Протягом трьох робочих днів  після закінчення строку приймання  заяв  орендодавець  своїм   наказом ухвалює рішення за  результатами вивчення попиту  на об'єкт оренди.  У разі  якщо  подано  лише  одну заяву,  конкурс  на  право  оренди не проводиться і договір оренди укладається із єдиним заявником.  У разі надходження двох і  більше  заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

Якщо  після проходження процедур оренди ( вивчення попиту, конкурс) заяви про  намір взяти в оренду майно (згідно переліку) не поступали, а поступили протягом поточного року: публікується оголошення про намір здати в оренду таке майно, для вивчення попиту і далі за процедурою згідно даного Положення.

6. Договори оренди повинні відповідати типовому договору оренди (за згодою сторін у договорі можуть бути передбачені і інші умови), ( додатком 2).

Обов’язковими додатками до договорів оренди є:

-  акт приймання-передачі орендованого майна,

-  розрахунок орендної плати (додаток 3),

-  висновок про вартість майна( акт оцінки),

-  установчі документи орендаря,

-  копія плану орендованих приміщень.

7. Договори оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств або їх структурних підрозділів та зміни до них підлягають затвердженню сільською.

Договори оренди нерухомого майна та зміни  до них затверджуються сільським головою.

Затвердженню  не підлягають договори оренди:

- нерухомого майна, термін дії  яких менше одного місяця (без  наступної пролонгації) ,

- індивідуально визначеного майна,

- нерухомого та рухомого майна орендодавцем якого є сільська рада.

Після затвердження договори оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств  або їх структурних підрозділів, нерухомого майна та зміни до них  підлягають реєстрації в сільській раді.

Договір оренди укладений на три і більше роки підлягає нотаріальному посвідченню. За вчинені нотаріальні дії витрати несе орендар.

8. Відповідальність за цільове використання орендованого майна несе орендар.

9. Вартість робіт з незалежної оцінки орендованого майна  оплачує потенційний орендар про що укладається трьохстороння угода між орендодавцем, орендарем та незалежним експертом чи відшкодовує орендар, який став переможцем конкурсу.

10.  Звіт про незалежну оцінку майна (висновок) є чинним протягом пів року з дня його затвердження. Оцінка  передує укладенню договору. У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання оцінка об’єкта оренди була зроблена більш як три роки тому, для продовження (поновлення) договору оренди проводиться  оцінка  об’єкта оренди.

11. Рецензування  акту оцінки здійснюється за  рахунок Балансоутримувача.

12. Майно  спільної власності територіальної  громади Новосілко-Опарської сільської ради Миколаївського району  передається в оренду без права викупу орендарем та суборенди.

13. У випадках, не передбачених цим Положенням, питання, пов’язані із здачею в оренду майна, вирішуються сільським головою із врахуванням вимог чинного законодавства.

ІІ. Передача майна в  оренду без проведення конкурсу

1. Без проведення конкурсу договори оренди майна можуть бути укладені у таких випадках:

- якщо орендарем є державне підприємство, установа, організація; підприємство, яке має важливе соціальне значення;

- якщо орендується нерухоме майно для організації харчування учнів в школі;

-  якщо орендарем є бюджетна установа;

-  якщо термін дії договору оренди не більше 1 місяця (без наступної пролонгації);

-  якщо площа об’єкта оренди не більше 2,0 кв. м.;

-  у випадку оренди індивідуально визначеного (рухомого) майна;

-  у випадку, передбаченому п. 7 Розділу  V цього положення.

Та в  інших випадках, передбачених чинним законодавством.

2. Для затвердження та реєстрації договору оренди нерухомого майна орендодавець подає районній раді лист-клопотання до якого додаються звернення відповідного потенційного орендаря та три примірники договору оренди з додатками.

3. У випадку відповідності поданих документів встановленим вимогам договори оренди  затверджуються головою районної ради.

4. Документи, які не відповідають  встановленим вимогам, повертаються  заявнику.

5. За умови перебування орендованого приміщення в занедбаному стані звільнити орендаря від сплати орендної плати на певний період відповідно до рішення сільської ради.   

ІІІ. Внесення змін  до договорів оренди

1.  До договорів оренди нерухомого майна можуть вноситись зміни з ініціативи та за згодою орендаря та орендодавця.

2.  У випадку внесення змін до цієї методики чи змін законодавства з питань оренди зміни до договорів оренди вносяться в обов’язковому порядку з ініціативи сільської ради.

3.  Зміни до договорів оренди нерухомого майна підлягають затвердженню у поряду, встановленому пунктами 2-4 розділу ІІІ цього Положення.   

1V. Методика розрахунку  та порядок використання  орендної плати

1.  Орендна плата є платежем, який вносить орендар орендодавцеві, незалежно від наслідків господарської діяльності.

2.  Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем і визначається на основі ринкової вартості майна, визначеної шляхом проведення незалежної оцінки, стандартизованої оцінки та в залежності від цільового використання майна і з врахуванням результатів конкурсу.

3.  Розмір  річної  орендної плати у разі оренди іншого, крім нерухомого,     окремого    індивідуально    визначеного    майна, встановлюється  за  згодою  сторін,  але   не  менш як 10 відсотків вартості орендованого майна за результатами незалежної оцінки, а у разі, коли орендарем є суб'єкт малого підприємництва, - не  менш як 7 відсотків вартості орендованого майна за результатами незалежної оцінки (за винятком здачі в оренду рухомого майна для бюджетних установ, організацій – в цьому випадку розмір орендної плати становить 1 гривню).

4. Установити розмір орендної плати за користування нерухомим майном для бюджетних організацій, установ та комунальних установ, які фінансуються з: 

- районного бюджету (в т.ч. частково) -  1,00 грн. в рік;

- інших бюджетів – 1,00 грн. за 1 кв. м. в місяць;

5. Для  надання послуг харчування школярів, організації дозвілля школярів  в позаурочний час в приміщеннях  шкіл, орендна плата розраховується  по залишковій  вартості об’єкта оренди, але місячна орендна плата за 1 м. кв. не повинна бути меншою ніж 2,00 грн.  в місті та 1.00 грн. в селі.

6. Для  організації дозвілля юнацтва  в позаурочний час в приміщеннях  шкіл в т.ч. тренування спортивних  команд, орендна плата встановлюється за домовленістю, але не менше 25,00 грн. за годину.

Погодинна оренда актових залів для проведення семінарів, нарад, кастингів, зустрічей  з виборцями тощо встановлюється за домовленістю, але не менше 200 грн. за годину.

При проведенні  спортивних турнірів, змагань громадськими та бюджетними організаціями району,   в спортивних залах шкіл орендна плата становить 1 гривню в годину.

7. Для стандартизованої  оцінки майна за залишковою  вартістю Підприємством  - балансоутримувачем орендованого майна   утворюється  комісія,  яка  проводить оцінку    на   підставі  даних бухгалтерського  обліку.  У   разі   коли   орендоване нежитлове приміщення  є  частиною будівлі (споруди),  стандартизована оцінка вартості такого приміщення для цілей цієї Методики  проводиться  з урахуванням  залишкової  вартості  будівлі  (споруди)  в цілому та питомої ваги приміщення  у  площі  будівлі  (споруди).  Результати проведення   стандартизованої  оцінки  оформлюються  актом  оцінки (додаток 5),  який затверджується керівником підприємства-балансоутримувача.

8. Стандартизована  оцінка майна по залишковій  вартості здійснюється при встановленні  орендної плати 1 грн. в рік, 1 грн.  за м. кв. в місяць, а також  майна визначеного п.6 даного розділу.

9. Орендна плата розраховується у такій послідовності:  визначається  розмір  річної  орендної  плати.  На основі   розміру   річної  орендної  плати встановлюється  розмір орендної  плати за  базовий місяць  розрахунку  орендної плати - останній місяць, за який визначено індекс інфляції, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за базовий місяць  оренди  розраховується  розмір орендної плати за перший та наступні  місяці  оренди.

У  разі коли термін оренди  менший чи більший за одну  добу або за один місяць,  то на  основі  розміру  місячної  орендної  плати розраховується  добова,  а в разі необхідності - на основі розміру добової  орендної  плати  розраховується  погодинна орендна плата.

10.  Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси державних підприємств визначається за формулою:

                        (Воз + Внм) x Сор.ц   

Опл = ---------------------------------------------- ;

                            100

де  Опл  - розмір річної орендної  плати, грн.;

Воз - вартість основних  засобів  за  незалежною  оцінкою  на  час оцінки об'єкта оренди,   гривень;  

Внм  -  вартість  нематеріальних  активів  за незалежною  оцінкою на час оцінки об'єкта оренди, гривень;

Сор.ц - орендна   ставка  за  використання  цілісних  майнових  комплексів державних  підприємств та їх структурних підрозділів становить 10 відсотків. Орендна плата на конкурсній основі може бути більшою.

11. У разі  оренди  нерухомого майна (крім оренди  нерухомого майна фізичними    та    юридичними    особами,    зазначеними   у пункті 4-6 розділу V цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:

               Вп x Сор

Опл = ---------------------- ;

                  100

де   Вп  - вартість  орендованого  майна,  визначена шляхом проведення   незалежної оцінки, грн.; 

Сор – орендна ставка

12.  Якщо орендоване  нежитлове  приміщення  є  частиною  будівлі (споруди),   то   оцінка  вартості  цього  приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості  будівлі (споруди) в цілому за формулою:

Вп = Вб : Пб х Пп,

де  Вп  -  вартість  орендованого  приміщення,  яке є частиною  будівлі (споруди),  грн.;

Вб - вартість  будівлі (споруди) в цілому (без вартості  підвальних приміщень,  якщо вони не експлуатуються орендарем),  визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.; 

            Пп  -  площа  орендованого  приміщення,  кв. м;  Пб - площа будівлі (споруди)  в  цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), кв. м.

13.   Перед розрахунком орендної плати за перший  місяць оренди чи після перегляду  розміру  орендної  плати  визначається  розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку за такою формулою:

Опл 

            Опл.міс =  --------------------------  x Ід.о. x Ім,

12

де  Опл  -  розмір  річної орендної  плати,  визначений за цією  Методикою,  гривень;

Ід.о.  - індекс інфляції за  період  з  дати проведення  незалежної  або  стандартизованої  оцінки  до базового місяця розрахунку орендної плати;

Ім  - індекс інфляції за базовий місяць розрахунку орендної плати.

Розмір орендної плати за перший  місяць  оренди  визначається шляхом  коригування  розміру  орендної  плати за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа  наступного  за  базовим місяця до останнього числа першого місяця оренди.

14.Розмір  орендної  плати  за  кожний   наступний   місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

15. У випадку,  якщо в орендованому приміщенні  є кілька орендарів  розраховується  додаткова площа (Дп) для кожного  орендаря:

Дп =  орендована площа х К

К(коефіцієнт) = площа додаткових приміщень / на корисну  площу будівлі.

Корисна площа дорівнює: загальна площа будівлі  мінус додаткова площа.

Вартість 1 м. кв. додаткової площі відповідає вартості 1.м.кв. орендованої площі  визначеної за незалежною оцінкою з урахуванням індексу інфляції на дату укладання договору оренди.

16. У  разі несвоєчасної оплати орендної  плати Орендар сплачує пеню  у розмірі подвійної облікової  ставки Національного банку України  від суми заборгованості з  урахуванням індексації, за кожен день прострочення, включаючи день оплати, а також штраф три відсотки річних  від  простроченої  суми.

17. Орендарям   збиткових  підприємств, бюджетним  не прибутковим організаціям, а   також орендарям, що мають   важливе  соціальне  значення,  може  надаватися пільга щодо  орендної плати за рішенням Миколаївської районної ради.

18. Нарахування  ПДВ на суму орендної плати  здійснюється в порядку, визначеному  діючим законодавством.

19. До орендної плати не включається плата за комунальні послуги і витрати на утримання орендованого майна (санітарне обслуговування прибудинкової території та допоміжних приміщень будівлі, технічне обслуговування будівлі та інші послуги).

Такі  платежі сплачуються орендарем  окремо відповідно до договору про  відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю.

Витрати  на утримання нерухомого майна, зданого  в оренду одночасно  кільком  підприємствам,  організаціям,  і прибудинкової  території,   розподіляються   між   ними  залежно від наявності, кількості,  потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло і водопостачання,  каналізації за  спеціальними  рахунками,  а в неподільній частині - пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями загальної  площі.

20 . При встановленні  орендної плати 1 гривня в рік   індексація  річної  орендної  плати проводиться один раз на рік на підставі  річних  індексів  інфляції .

21.  Платіжні документи на перерахування орендних платежів до районного бюджету чи орендодавцеві  подаються орендарями  установам банку до настання терміну платежу.

22.  Орендна плата спрямовується:

а) за оренду майна, орендодавцем якого виступає сільська рада:

—  за цілісні майнові комплекси комунальних підприємств та їх структурних підрозділів, нерухомого майна та рухомого  – до сільського бюджету;

б) за майно, орендодавцем якого є установа, організація, якій майно спільної власності надано в повне господарське відання  або оперативне управління:

—  за окреме індивідуально визначене майно та нерухоме  – установі, організації.

23.  Суми орендної плати, перераховані орендодавцеві у розмірі більшому передбаченого договором, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-денний термін від дня одержання його письмової заяви.

Сільський голова:                                                                        Е. Яруш

Дальше

var container = document.getElementById('nativeroll_video_cont'); if (container) { var parent = container.parentElement; if (parent) { const wrapper = document.createElement('div'); wrapper.classList.add('js-teasers-wrapper'); parent.insertBefore(wrapper, container.nextSibling); } }